Prelegenci 2017

Ewa Wietrak– farmaceuta z wykształcenia, mama dwójki dzieci i Dyplomowany Promotor Karmienia Piersią z zamiłowania. Interesuje się tematyką bezpieczeństwa leków w laktacji, właściwym odżywianiem i suplementacją w okresie ciąży i laktacji. Zajmowała się badaniami wpływu DHA na przebieg ciąży, co zaowocowało obroną pracy doktorskiej na Wydziale Lekarskim UM w Lublinie. Ostatnimi czasy konik naukowy to epigenetyka i stymulacja laktacji u mam wcześniaków.

Temat: Co tam nowego w trawie piszczy? Czyli najnowsze doniesienia o mleku kobiecym i laktacji.

Urszula Bernatowicz-Łojko-Lekarz neonatolog, pediatra, konsultantka laktacyjna IBCLC, pracuje na Oddziale Noworodków i Intensywnej Terapii Neonatologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L.Rydygiera w Toruniu, współorganizatorka i konsultant medyczny regionalnego Banku Mleka Kobiecego w WSzZ w Toruniu, członek rady naukowej Fundacji Bank Mleka Kobiecego oraz międzynarodowego stowarzyszenia lekarzy The Academy of Breastfeeding Medicine.

Temat: Mleko kobiece jako lek na wcześniactwo

Bogumiła Kiełbratowska- z zawodu jest położną. W roku 2002 zdobyła tytuł Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego IBCLC i od tamtego czasu profesjonalnie zajmuje się doradztwem laktacyjnym.

Temat: Efekt IV trymestru

Agnieszka Stein– psycholog pracujący z dziećmi i rodzicami oraz mama dziecka w wieku szkolnym. Pomaga rodzicom poprzez warsztaty i indywidualne konsultacje, a także wspiera ich poprzez opiekę psychologiczną nad ich dziećmi w przedszkolach i gimnazjum. Wierzy w rodzicielstwo oparte na wzajemnym szacunku i bliskich, pełnych miłości relacjach. Jest autorką książek „Dziecko z bliska” oraz „Dziecko z bliska idzie w świat”. Prowadzi stronę internetową poświęconą takiemu rodzicielstwu http://www.agnieszkastein.pl

Temat: Długie karmienie piersią okiem psychologa

Kinga Osuch– jest położną i Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC. Swoje doświadczenia w pracy z matkami karmiącymi i ich dziećmi zdobywałam pracując w oddziale położniczo-noworodkowym i poradni laktacyjnej Szpitala Św. Zofii w Warszawie, który jest Szpitalem Przyjaznym Dziecku i jednym z najlepszych szpitali położniczych w Polsce.

Temat:Trudne początki laktacji.

Agnieszka Muszyńska

Temat: Trudne początki laktacji.

Mariusz Kujawa

Temat: Czy wykonywać USG sutków w ciąży i podczas laktacji?

Iwona Guć – położna dyplomowana, pedagog o specjalizacji edukacja dorosłych i promocja zdrowia. W zawodzie pracuje 25 lat. Prowadzi Szkoły Rodzenia, które ukończyło już blisko 5000 par. W 2004 roku uzyskała certyfikat Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego. Obecnie prowadzi własną praktykę poradnictwa laktacyjnego. Pracuje również jako położna środowiskowo-rodzinna. Prywatnie; podróżniczka i mama 17-letniego Macieja.

Panel o Standardach Opieki Okołoporodowej

Iwona Adamska-Sala

Panel o Standardach Opieki Okołoporodowej

Julita Hypki- doula, promotorka karmienia piersią, instruktorka szkoły rodzenia i masażu Shantala. Redaktorka Kwartalnika Laktacyjnego. Działaczka zielonogórskiej Fundacji Centrum Rodziny, autorka i realizatorka lokalnych projektów promujących karmienie piersią i poszerzających świadomość społeczną w zakresie karmienia piersią: „Karmienie piersią – dobry start”,”Pierś do przodu” oraz „Karmienie piersią – dobry start w życie bez otyłości”. Współorganizatorka akcji „Karmię swobodnie”. Współpracuje ze szkołami rodzenia i organizacjami pozarządowymi.

Panel o Standardach Opieki Okołoporodowej

Zuzanna Kołacz-Kordzińska– doula, promotorka karmienia piersią, doradczyni rodzicielska, instruktorka masażu Shantala oraz doradczyni noszenia ClauWi. Założycielka Ośrodka Wspierania Rozwoju “Bliżej”, v-ce prezeska Fundacji Promocji Karmienia Piersią oraz redaktorka Kwartalnika Laktacyjnego. Współtwórczyni i współprowadząca gdańskie spotkania Trójmiejskiej Drogi Mlecznej. Za jeden ze swoich celów stawia podnoszenie świadomości oraz przygotowania przyszłych rodziców do godnego, świadomego i aktywnego porodu oraz świadomego i skutecznego karmienia piersią. Prywatnie: zakochana w mężu i dwóch córeczkach miłośniczka życia, dobrej literatury, świata, wegetariańskiego jedzenia i podarowywania przedmiotom drugiego życia.

Temat: Rola wsparcia kobiety podczas porodu i w początkach karmienia piersią

Dorota Martysiak-Żurowska absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, specjalność utrwalanie żywności, doktor nauk technicznych PG, adiunkt w Katedrze Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności PG.
Zainteresowania badawcze: chemia i technologia tłuszczów, instrumentalne techniki analityczne i ich wykorzystanie w analizie i ocenie jakości żywności, żywność specjalnego przeznaczenia żywieniowego i żywność funkcjonalna, bezpieczeństwo zdrowotne i jakość zdrowotna preparatów do żywienia niemowląt (mleka modyfikowanego), mleko kobiece – zmienność składu w poszczególnych etapach laktacji, wpływ diety matki na skład mleka.

Temat: Mleko modyfikowane – odpowiednik mleka kobiecego?

Edyta Malinowska-Pańczyk– absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywienia, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, specjalność technologia żywności, doktor nauk technicznych, adiunkt w Katedrze Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej.
Zainteresowania badawcze: niekonwencjonalne metody utrwalania żywności, w tym mleka kobiecego; bezpieczeństwo mikrobiologiczne i jakość zdrowotna żywności.

Temat: Mleko kobiece – źródło zdrowia niemowlęcia.

Michał Guć -trener, konsultant, wykładowca akademicki, menadżer. Od 1981 roku zaangażowany w działalność sektora pozarządowego, zaś od 1995 roku w działalność samorządową. Autor wielu książek i publikacji dotyczących aktywności obywatelskiej. Prywatnie podróżnik, fotograf i tata 17-letniego Macieja.

Temat: O co tej kobiecie chodzi? – panel dyskusyjny dla ojców. Jak umiejętnie wspierać kobietę i samemu wyjść z tego cało.

Sebastian Wilk– menadżer, inżynier budowy, instruktor harcerski. Od 17 lat pełni służbę w Gdyni i na rzecz Gdyni. Drużynowy najlepszej drużyny harcerzy w Polsce. Tata dwuipółletniej Zosi i półrocznej Zuzi karmionych piersią.

Temat: O co tej kobiecie chodzi? – panel dyskusyjny dla ojców. Jak umiejętnie wspierać kobietę i samemu wyjść z tego cało.

Małgorzata Moczulska – mgr psychologii, trener pracowników oświaty i ochrony zdrowia, nauczyciel- terapeuta osób z autyzmem. Od 2004 roku prowadzi warsztaty z zakresu profilaktyki wypalenia zawodowego dla pracowników różnych branż. W 2010 roku rozpoczęła własną działalność szkoleniowo – doradczą pod nazwą PSYCHOPLASTYKON z siedzibą w Gdyni. Ekspert z dziedziny komunikacji w europejskim projekcie e-Simtra. Doświadczenia z zakresu współpracy z zespołem, oraz kontaktów z dziećmi i rodzicami, zdobywała również na stażach w Vordinborg w Danii oraz w Stavanger i Sveio w Norwegii.

Temat: Negatywne myśli przy karmieniu piersią -nie jesteś złą mamą, to ma swoje wytłumaczenie