O konferencji

 

Konferencja Laktacyjna organizowana przez Fundacje Matka Natura, Szkołę Rodzenia POZ MEDIK oraz Gdyńskie Centrum Zdrowia to wydarzenie mające na celu promowanie pozytywnych aspektów karmienia piersią oraz ukazania najnowszych wyników badań. Po raz kolejny będziemy gościć Państwa w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Konferencja to rzetelnie przygotowane kompendium wiedzy o laktacji poparte publikacjami specjalistów badań nad mlekiem ludzkim oraz systematyzacja przepisów prawa. Prezentowane przez osoby znane i cenione w środowisku medycznym, a także przez aktywnych działaczy na arenie ogólnopolskiej w zakresie promocji naturalnego karmienia. Wszystko to w tradycyjnej formie wykładów i warsztatów tematycznych, kierowanych do rodziców i specjalistów medycznych.

Inspiracją do działania jest świadomość zalet płynących z naturalnego karmienia zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Pragniemy tym samym stworzyć możliwość udzielenia wsparcia każdej kobiecie karmiącej oraz pokazać w jaki sposób tej pomocy udzielać. Jesteśmy głęboko przekonani, iż najlepszy start dla noworodka to właśnie mleko matki.

Konferencja jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich specjalistów medycznych, rodziców oraz osób wspierających kobiety karmiące naturalnie.