Prelegenci

mgr Żaneta Geltz

Prowadzi wydawnictwo i jest redaktorem naczelnym czasopism w kraju i zagranicą, założyła organizację HAPPY EVOLUTION GLOBAL ASSOCIATION, które kształci tysiące widzów podczas licznych wydarzeń w Polsce i na świecie. Wraz z zespołem naukowców, lekarzy i przedstawicieli mediów promuje połączenie medycyny akademickiej i metod naturalnych, zachęcając do zmniejszenia spożycia mięsa, podnoszenia świadomości ekologicznej produkcji, uznawania certyfikacji ekologicznej i rozwoju osobistego, jako sposobów na budowanie lepszej jakości relacji między ludźmi a planetą Ziemią. Każdego roku prowadzi dziesiątki wystąpień, począwszy od 2014 r., co wywiera istotny wpływ na podniesienie świadomości setek tysięcy ludzi (na żywo) i kilku milionom widzów online za pośrednictwem serwisu www.hipoalergiczni.pl, a także pisma HipoalergiczniHappyEvolution (oba dostępne w salonach prasowych EMPIK).

Temat prelekcji: “10 kroków” – czyli jak radykalnie zmniejszyć ryzyko alergii dzięki recepcie Happy Evolution

 

mgr. Izabela Dembińska

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Położnictwo oraz absolwentka psychologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Od ponad 12 lat związana z treningiem dotyczacym aktywności fizycznej kobiet w ciązy oraz w okresie poporodowym, kształcąca się w rehabilitacji okołoporodowej

Założycielka programu “Ćwicz z położną”, szkoleń dla specjalistów Medical Pregnancy Training i warsztatów”Rodzić można łatwiej”, “Poród to ruch”, autorka książki “Rodzić można łatwiej”. Wkladowca licznych konferencji dla położnych, studentów kierunku lekarskiego i Kongresu Uroginekologicznego. Szkolenioweic Narodowego Programu Zdrowia z “Nowelizacji Standardu Opieki Okołoporodowej” we wspołpracy z Ministerstwem Zdrowia.
Współpracuje ze Szpitalem Praskim w Warszawie.

Temat prelekcji: Poród to ruch- świadome przygotowania kobiety do aktywnego porodu

lek. Dominika Wojsz

Mama lekarz rodzinny

Pogromca mitów macierzyństwa, nie tylko medycznych.
Mówi o sobie “Jestem lekarzem rodzinnym i coachem. Jestem ekspertem w byciu Mamą bez granic-pełna pasji życia i daję życie innym. Tworzę rzetelne treści o zdrowiu, prawdziwe o kobiecości. Macierzyństwo było dla mnie przełomowym momentem, który zweryfikował wiedzą zdobytą podczas studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zuchwale spełniam marzenia o samorealizacji w pracy marzeń i chcę tego nauczyć młode matki.”
Autorka akcji #karmiejemwszystko

Temat prelekcji: Alergie a #karmiejemwszystko

 

położna Joanna Żołnowska

Położna od 27 lat, jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół tematyki związanej z karmieniem piersią. Jest doradcą laktacyjnym CDL.
Obecnie pracuje w Szpitalu św. Wojciecha (Copernicus PL sp z o.o).

Temat prelekcji: Mikrobiom a karmienie piersią

 

 

lek. Marcin Rutkowski

Lekarz endokrynolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych.
Jako endokrynolog przyjmuję Pacjentów w poradniach endokrynologicznych w Gdańsku.

Temat prelekcji: Hormony tarczycy w ciąży i ich wpływ na laktację

 

 

 

mgr Maciej Matuszewski

Terapeuta NDT-Bobath , od ponad dwudziestu lat zajmujący się terapią niemowląt i dzieci.
Maciej Matuszewski – Fizjoterapia Dzieci, Terapia Manualna Kręgosłupa

Temat prelekcji: Wpływ zaburzeń kontroli napięcia mięśniowego na karmienie piersią.

 

 

mgr Małgorzata Moczulska 

Magister psychologii, z ponad 20-letnią praktyka zawodową, nauczyciel mianowany, wykładowca, trener indywidualny i grupowy pracowników licznych instytucji woj. pomorskiego z ramienia Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, właściciel działalności szkoleniowo – konsultacyjnej Psychoplastykon z siedzibą w Gdyni. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych, Kierunku Psychologia Uniwersytetu Gdańskiego. Współpracuje ze Szkołą Rodzenia Iwony Guć oraz ze stowarzyszeniem wspierającym rodziców „MaMy szczęście”. Specjalizuje się w zakresie: stosowania skutecznych modeli komunikacji interpersonalnej, zarzadzania emocjami, wsparcia w rolach rodzicielskich i partnerskich oraz profilaktyki wypalenia sił życiowych i zawodowych. Żona i mama dwóch synów.

Temat prelekcji: Psychologiczne aspekty życia intymnego w okresie karmienia piersią.

lek. Urszula Bernatowicz-Łojko

Lekarz neonatolog, pediatra, konsultantka laktacyjna IBCLC, pracuje na Oddziale Noworodków i Intensywnej Terapii Neonatologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L.Rydygiera w Toruniu, współorganizatorka i konsultant medyczny regionalnego Banku Mleka Kobiecego w WSzZ w Toruniu, członek rady naukowej Fundacji Bank Mleka Kobiecego oraz międzynarodowego stowarzyszenia lekarzy The Academy of Breastfeeding Medicine.

Temat prelekcji: Cele, korzyści i zalety funkcjonowania Banku Mleka Kobiecego dla lokalnej społeczności- warsztat certyfikowany dla personelu medycznego ze szczególnym uwzględnieniem położnych środowiskowo- rodzinnych.

położna Karolina Kardasz

Magister położnictwa, doula, instruktor w Szkole Rodzenia Majka.
„Mam najpiękniejszy zawód na świecie – jestem położną. Kocham moją pracę i nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie. Obecnie pracuję na Sali Porodowej w Szpitalu Specjalistycznym na Zaspie. Mój zawód to moja pasja i misja, którą żyję i wciąż się w niej rozwijam. Jestem związana z Niezależną Inicjatywą Rodziców i Położnych „ Dobrze Urodzeni” oraz sprzymierzeńcem Fundacji Rodzić po Ludzku i Fundacji Kobieta i Natura. Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia prowadzę indywidualną praktykę położniczą w warunkach szpitalnych i domowych. W pracy staram się do wszystkich podchodzić indywidualnie i z wyczuciem a nade wszystko z miłością, bo bez niej byłaby ze mnie marna położna”.

Temat panelu: Porody domowe

lek. Mariusz Kujawa

Pediatra, ultrasonografista z Centrum USG DIAGNOSON oferującym szeroki zakres badań ultrasonograficznych.

Temat prelekcji: Czy wykonywać USG sutków w ciąży i podczas laktacji?

 

 

mgr. Katarzyna Grzesińska

Magister fizjoterapii, obecnie doktorantka na gdańskiej AWFiS, terapeutka uroginekologiczna, technik masażu. Specjalizuje się w fizjoterapii ginekologicznej i urologicznej. W swojej pracy łączy umiejętności manualne wraz z ćwiczeniami leczniczymi. Edukatorka i prelegentka na konferencjach oraz warsztatach dotyczących zdrowia kobiet. Właścicielka Fizjo Health fizjoterapia&masaż– prywatnego gabinetu fizjoterapii i masażu, uczestniczka wielu kursów, warsztatów oraz konferencji.

Temat prelekcji: Kiedy rodzi się matka – warsztaty z fizjoterapeutą uroginekologicznym – fizjoterapia po porodzie

położna Anna Niski

Jestem położną, nauczycielem Montessori dzieci w wieku przedszkolnym, pasjonatką pracy twórczej, rękodzieła i życia bardzo blisko natury. Ale przede wszystkim jestem mamą czworga dzieci. Wszystkie moje dzieci urodziłam w domu. Miałam to szczęście, że mogłam doświadczyć “wolności” porodu. Rodzenie dzieci wspominam jako najszczęśliwsze momenty w moim życiu, które wyzwalały we mnie, mimo bólu, wielką Siłę.

Temat panelu: Porody domowe

 

 

Tomasz Chodkowski

Od ponad 18 lat lobbuje rozwiązania wspierające budowę skutecznego systemu wsparcia laktacyjnego, fundator Fundacji Twórczych Kobiet, fundator Fundacji Mleko Mamy.

Temat warsztatów: Rola ojca w sukcesie w kp

 

 

Maria Gierszewska

Zawodowo redaktor, korektor, twórca treści (przede wszystkim w Marie Zelie). Z powołania doula. Doradca noszenia in spe. Administratorka grupy projekt 365 dni #wspódnicy. Prezes Fundacja Makatka. Wspiera kobiety w stawaniu się matkami, trzyma kręgi kobiet i organizuje warsztaty.

Temat prelekcji: KPI – pompowanie z miłością

Marzena Anna Boruta
Wiceprezes Fundacji św. Grzegorza Wielkiego. Doula całym sercem, honorowa dawczyni mleka. Wicepezes Fundacji Makatka. Trzyma kręgi, zaraża wizją dobrego porodu i otula rebozo.

Temat prelekcji: KPI – pompowanie z miłością

 

 

 

 

 

 

Bogna Nyczówna-Perucka

Psycholożka, logopedka, pedagożka, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia, doula, od ponad 10 lat pracująca z dziećmi w różnym wieku, również z zaburzeniami rozwoju. Mama dwóch synów, entuzjastka karmienia piersią, rodzicielstwa bliskości.

Temat prelekcji: Karmienie piersią a rozwój mowy dziecka

 

 

 

 

dr Agnieszka Pietkiewicz

Psycholog i psychoterapeuta, prowadzi m.in. psychoterapię kobiet w ciąży, osób z depresją poporodową oraz wspiera rodziców przeżywających trudne sytuacje w okresie okołoporodowym. Od lat pracuje na oddziale położniczo-ginekologicznym w Szpitalu św. Wojciecha oraz w prywatnym gabinecie w Gdańsku.

Wykładowca, autorka publikacji, współtwórczyni programów zdrowotnych integrujących opiekę laktacyjną i psychologiczną nad rodzinami w okresie okołoporodowym.

WARSZTAT CERTYFIKOWANY:Wsparcie położnej po przyjęciu porodu martwego dziecka

mgr Natalia K. Kowalska (Thiemann)

Psycholog zawodowo związana z Szpitalem Copernicus w Gdańsku i Hospicjum w Gdyni. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie procesu certyfikacji psychoterapeutycznej. Bliskie są jej tematy sytuacji okołoporodowej, straty, kryzysu, chorób somatycznych. Koordynuje projektem “Uwaga zdrowie- projekt wsparcia psychologicznego w zakresie zdrowia prokreacyjnego” w ramach którego mieszkańcy Gdańska mogą liczyć na bezpłatne konsultacje i sesje psychoterapii. Prowadzi gabinet psychoterapeutyczny, współpracuje z szkołą rodzenia “Mały Kopernik” w Gdańsku.


WARSZTAT CERTYFIKOWANY:Wsparcie położnej po przyjęciu porodu martwego dziecka

 

Joanna Bogdan mgr farmacji, Doradca Noszenia AND, współtwórca marki LennyLamb
.Entuzjastka i praktyk teorii bliskości, ambasadorka noszenia dzieci w chustach i nosidłach w Polsce, Promotorka Karmienia Piersią od 2012. Swoją pasję zamieniła w pracę na cały etat, od 10 lat współtworzy markę LennyLamb. Z wykształcenia mgr farmacji, Doradca Noszenia z zamiłowania, matka czwórki dzieci z wyboru. Uwielbia podróże, dobrą kawę oraz czekoladę – bez ograniczeń.

Temat prelekcji:Rola bliskości w budowaniu więzi z noworodkiem i jej wpływ na laktację

 

 

lek.med.Roman Jankowski

Ginekolog-położnik, zajmujący się porodami domowymi od ok. 25 lat

Temat panelu: Porody domowe

Agnieszka Gwiazdowska lekarz dentysta

Jestem lekarzem dentysta leczącym dzieci i dorosłych w Trójmieście od ponad 10 lat. Jestem również mamą półtorarocznego Eryka, którego karmiłam piersią, kpi i mm. Wspieram wszystkie mamy karmiące piersią swoje pociechy, natomiast moja misja jest uświadamianie ich w kreowaniu prawidłowych nawyków dotyczących zdrowia jamy ustnej.